Kreminis sūrio pyragas pagal Patisserie Lerch receptą

… ir tu žinosi, kas yra sekmadienio pyragai, ir todėl savaitės pabaiga mūsų namuose kvepės kepiniais – kartais tik mums, kartais pro šalį einantiems draugams arba nuvežti tėvams, o gal skirtais kolegoms praskaidrinti jų pirmadienį…

Aną savaitę su keliais bendradarbiais buvome išsiųsti į lyderystės “stovyklą” Helsinkyje. Kaip buvo įdomu galų gale mokytis ne finansų valdymo, o kažko naujo, auginančio iš vidaus!:) Ėmiau kitaip suvokti tą lyderio rolę. Nebūtina kažkam vadovauti,ir nereikia. Naujos kartos lyderis tas, kuris turi viziją ir gali vesti žmones to bendro tikslo link, kuris skatina galvoti ir leidžia priimti sprendimus, augina ir pats auga drauge. Kaip? Labai paprastai – per dialogą ir kalbėjimą, tik truputį kokybiškiau nei dauguma darome dabar. Visų pirma reikia atkreipti dėmesį į savo išankstinius nusistatymus, klausti atvirai, nesufleruojat atsakymų, leidžiant atsakyti, o tada klausyti, pastebėti ir išgirsti. Universalios tiesos, praverčiančios ne tik darbe ir verslo sutikimuose, bet ir namie – su vaikais, tėvais, ar mylimaisiais. O kalbant apie pastaruosius..:)

Kažkada seniai seniai besipasakodama mamai (kaip šiandien pamenu, VCUP kavinėje, ji buvo ką tik iš kirpyklos su šilkine skarele ant kaklo, labai graži) sulaukiau jos komentaro: “..net ir idealūs vyrai neskaito minčių”. Atrodo, išmokau visam gyvenimui. Vadinasi, reikia kalbėti, išsakyti mintis, norus ir baimes, antraip viskas lieka mums kaip neišsiųsti laiškai ir neįteiktos dovanos, kuriuos krauname mažame kambariuke (arba širdyje), kol galiausiai nebetelpa ir turi būti išmesti, taip ir nepasiekę adresato.

Ką išmokau dar? Nėra tų idealių vyrų (ir moterų:)), bet tie, kurie geriausi mums, ne tik klauso, bet ir išgirsta, ir pastebi, kas svarbu. Visai kaip tie geri lyderiai:)

Taip ir šitas sūrio pyragas aną sekmadienį..Nepamenu, kad būčiau pasakojus Rapolui, kas tie sekmadienio pyragai ir kodėl jie man svarbūs, o jis sako – “Kepsim šiandien pyragą? Juk sekmadienis. Priklauso”. O gal tai visai ne dėl to, kad girdi? Gal skaito čia karais kartu su jumis? Neee, kažkodėl abejoju. Būtų daug būtų reikėję perskaityti, kad atrastum, kur apie tuos pyragus rašiau..net pati nežinau:) Kita vertus, juk nesvarbu, iš kur žino ar tiesioj jaučia. Svarbiausia, kad pyragas buvo, kepėme drauge ir namai kvepėjo sekmadieniu:)

Dar vienas receptas iš Barboros dovanotos knygos pagal Andre Lerch iš Patisserie Lerch Paryžiuje. Toks kreminis.

Pagrindui:

 • 155 g miltų
 • 2 valg. šaukštai cukraus
 • žiupsnis druskos
 • 60 g šalto sviesto, supjaustyto gabaliukais
 • 4 valg. šaukštai šalto pieno (arba kiek reikės)

Įdarui:

 • 3 dideli kiaušiniai
 • valg. šaukštas miltų
 • 3 valg. šaukštai krakmolo
 • šiek tiek vanilės ekstrakto
 • vienos citrinos tarkuota žievelė
 • 0,6 kg šviežio sūrio (philadelphia, frisch käse ar pan)
 • 0,4 g ricotta  (galima dalį pakeisti  mascarpone ir dėti daugiau šviežio sūrio)
 • 100 g cukraus

 

Pyrago pagrindui sumaišykite miltus, druską, cukrų ir sviestą iki trupinių (mikseriu ar rankomis). Tada įpilkite pieną, kad trupinukai suliptų iki vientisos tešlos. Įsukite į maistinę plėvelę ar maišelį ir padėkite valandai į šaldytuvą – paprasčiau nebūna.

Ant miltais pabarstyto paviršiaus (man labiausiai patinka silikoniniai patiesaliukai) iškočiokite tešlą į ~30cm skersmens apskritimą ir išklokite juo sviestu pateptą, ~26 cm skersmens tortinę formą, nuimamais kraštais. Nupjaukite kraštelius, kur per aukšti, jei kažkur pritrūko, atsargiai priklijuokite kokį “lopą” – nieko tokio:) Ir padėkite į šaldytuvą dar šiek tiek atvėsti.

Įkaitinkite orkaitę iki 200ºC laipsnių.

Kiaušinių baltymus atskirkite nuo trynių ir padėkite į šaldytuvą, kad atvėstų, nes taip geriau plakasi. Trynius išsukite su miltais, krakmolu, vanile ir citrinos žievele. Sudėkite šviežią sūrį ir ricotta ir viską išmaišykite iki vientisos masės.

Baltymus išsukite iki standžių putų. Po truputį supilkite cukrų ir išplakite, kol gausis sniego baltumo kalnai. Sukrėskite viską į sūrio kremą ir atsargiai išmaišykite (pagal laikrodžio rodyklę, vis atkabindami nuo dugno).  Sudėkite kremą į tešla išklotą tortinę formą ir kepkite 15 min.

Išimkite pyragą iš orkaitės ir neaštriu stalo  peiliu ar mentele pereikite tarp formos krašto ir tešlos, kad būtumėte tikri, jog pyragas neprikibs. Tada kepkite dar apie 20 minučių. Kai pyragas jau gražiai iškils ir pagels, išimkite ir pereikite tuo pačiu peiliu palei tešlos kraštelį ir auksinį pyrago viršų padarydami įpjovas įstrižai, net labiau horizontaliai Tai reikalinga tam, jog susidarytų tarpas ir susikaupęs oras galėtų išeiti.  Kepkite dar apie 40 min., kol įsmeigtas dantų krapštukas liks švarus. Jei atrodys, kad pyragas jau per daug ruduoja, pridenkite folija.

Iškepusį palikite ramiai atvėsti, juk sekmadienis, nėra kur skubėti…. :)