Pašilaičių šokoladinis pyragas

Prisimenat tuos plėšomus kalendorius su vardadieniais, mėnulio fazėm, patarimais kada ką sodinti arba receptais kitoje pusėje? Dabar jie gal nebe tokie populiarūs, bet galima rasti. Pamačius juos knygyne pajuntu kažkokią nostalgiją. Vaikystėje vartydama bobutės kulinarines knygas rasdavau jose kalendoriaus lapelių su receptais ir pati juos rinkdavau, o dabar laikas nuo laiko  pasiimu seną “Valgių gaminimą” bet mieliau skaitau ne knygoje, o ant joje saugotų lapelių ranka rašytus ar tuos “kalendorinius” receptus.

Atrodo, jie gyvesni. Viena matyt užsirašyti pas draugę geriant arbatą, kiti perrašyti iš kažkur, treti, tie iš kalendorių, išsaugoti mąstant kaip kažkam tai gaminsi.

Panašiai ir su savo  pačios receptų sąsiuviniu. Nors ir yra tokių, kuriuos įsiklijavau iš kažkokių žurnalų ar reklaminių lankstinukų ir taip nė karto ir nepagaminau, dauguma turi savo istorijas, žmones, jausmus.

Vienas tokių, ne rašytas ranka, bet įklijuotas, rastas ant  vokiško kepimo miltelių ar vanilinio cukraus pakelio (ale Dr.Oetker) antros pusės yra šokoladinis pyragas “Louise”. Bet man jis tiesiog Pašilaičių šokoladinis pyragas – vienas iš tų pirmų dviejų, kuriuos kepiau, man atrodo, įkvėpta vienoje knygelėje perskaitytos patarimo – “niekada neatsisakykite namuose kepto šokoladinio pyrago”. Ir taip aš pamilau tuos šokoladinius pyragus, nes į juos galima sudėti tiek daug meilės:)

  • 250 g sviesto
  • 200 g cukraus
  • šiek tiek vanilinio cukraus
  • 4 kiaušinio tryniai
  • 150 g juodojo šokolado
  • 125 g smulkintų migdolų
  • 250 g miltų
  • 2 arb. šaukšteliai kepimo miltelių
  • 4 kiaušinio baltymai

Kambario temperatūros sviestą išsukame po truputį supildami cukrų ir įmušdami kiaušinio trynius. Gerai išmaišome/išplakame.

Tada pilame tarkuotą šokoladą (aš smulkinau el.kapokle), migdomus, kepimo miltelius. Galiausiai įmaišome miltus.

Kiaušinio baltymus išplakame iki standžių putų (jau tikriausiai žinote tą “burtą”, kad apvertus indą su plaktais baltymais jie turi likti inde, o ne išskristi) ir atsargiai įmaišome į pyrago masę. Pastaroji bus gan kieta dėl miltų, tad geriausia maišyti mediniu šaukštu.

Apvalią kekso formą ištrinkite sviestu, jei linkusi prikepti galite net pabarstyti miltais ir į ją sukrėskite pyrago tešlą.

Kepti reikia apie 60-70 min 175°C orkaitėje. Ar iškepė geriausia patikrinti įsmegus dantų krapštuką ar degtuką – jis turi neapkibti tešla, likti švarus.

Jeigu jums patinka, galime tempti kokią tai glazūrą, kaip kad siūlo tas receptas ant pakelio, o aš tiesiog pabarstau cukraus pudra.