Tarte Normande arba Normandijos obuolių ir kremo tartas

Penktadienį susikvietėme draugus į Normandijos vakarą. Dauguma patiekalų neapsiėjo be obuolių ir camembert‘o, ir, žinoma, kaip priklauso, desertui pateikėme įvairių prancūziškų sūrių lėkštes su obuolių ir calvados chuttney, bei pomidorų, figų, ir kriaušių džemais. Visgi be pyrago apsieiti negalėjau. Ir nesugalvoju, kas labiau tiktų prie vakaro temos nei Tarte Normande – Normandijos obuolių ir kremo tartas

Receptas iš labai ypatingas knygos, kur pateikti trylikos geriausių Paryžiaus boulangeries receptai – Barboros dovana su palinkėjimu ne tik svajoti bet ir pasiraitojus rankoves imtis darbų. Svajones reikia įgyvendinti.

Darbavausi tris vakarus:) bet po nedaug. Dalinuosi procesu bei tuo kas gavosi:)

*Receptas ~12-ai mažų tarčiukų (8cm skersmens), 8-iems  10 cm skersmens tarčiukams  arba 2 tartams 20 cm skersmens. 

Aš pagaminau 12 muffin’o dydžio ir dar du didesnius.

Saldi trapi tešla (Pâte sucrée)

 • 300 g kambario temperatūros sviesto
 • 60 g migdolų, nuluptų ir sumaltų*
 • 480 g (120 + 360 g) miltų
 • 1,5 arb. šaukštelio druskos
 • 170 g cukraus pudros
 • 2 dideli kiaušiniai

Sviestą, druską, cukraus pudrą, 120 g miltų ir maltus migdolus sumaišome rankomis ar virtuviniu maišytuvu. Įmušame du kiaušinius, trumpai permaišome ir tada supilame likusius miltus. Minkome iki gauname vientisą tešlą ir įsukę į maistinę plėvelę ar maišelį dedame į šaldytuvą bent jau valandai

Aš palikau per naktį iki kitos dienos vakaro, kuomet tęsiau gamybos procesą.

Tešlą kočiojame iki ~1cm storio ir išpjauname reikiamo dydžio apskritimus naudodami kokią apvalią lėkštę kaip formą, kurią reikia išpjauti. Atsargiai išklojame formeles ar formą** taip, kad tešlos kraštelis būtų aukščiau nei formos kraštas. Vėl dedame šaldyti bent valandai, bet geriausia per naktį. Aš vėl palikau iki kitos dienos vakaro.

Įdaras

 • 3-4 obuoliai, geriausia kieti ir saldūs
 • 2 dideli kiaušiniai
 • 2 baltymai
 • 50 g cukraus + šiek tiek pabarstyti tešlą
 • 125 ml grietinės ar grietinėlės
 • 500 ml pieno

Obuolius nulupame, išimame sėklas ir supjaustome plonomis skiltelėmis.

Dideliame inde išplakame kiaušinius, kiaušinio baltymus, cukrų. Sudedame grietinę ar grietinėlę, ir vėl plakame iki vienos masės. O tada įmaišome pieną. Nenustebkite – bus tikrai skysta masė! ***

Kol orkaitė kaista iki 200oC, atšalusią tartų tešlą formelėse pabarstome cukrumi ir į jų vidų sudėliojame obuolių skilteles, galima keliais sluoksniais. Tada atsargiai užpilame kremą. 

Kepame iki kremas sutirštėja ir “nebeteliuskuoja” tarto formoje, ~35 minutes, tačiau stebėkite. Atvėsinkite ir patiekite kambario temperatūros. Jei dėsite į šaldytuvą, uždenkite, tačiau prieš patiekdami išimkite iš šaldytuvo prieš 15 min.  Visgi skaniausi švieži:)

* Jei nerandate pirkti iš karto jau sumaltų migdolų miltų, nuplikykite riešutus karštu vandeniu, palikite kelioms minutėms, iki odelė lupsis nesunkiai ir pirmyn. Darbas ne pats smagiausiais, bet taip tikrai skaniau.

**Jeigu neturite atskirų tartalečių formelių, galite naudoti keksiukų formą – taip buvo pasiūlyta knygoje ir aš tuo pasiūlymų pasinaudojau:)

*** Kremo skystimėlio man atliko. Matyt tai, kiek jo reikia, priklauso nuo to, kiek pridedate obuolių.  Taigi kitą rytą nutariau likutį panaudoti orkaitėje keptam omletui. Cukraus visgi dėta nedaug, tad suplakiau nepanaudotus trynius, įdėjau druskos, pipirų, atskirai pakepiau cukinijos, džiovintų pomidorų, ant jų pridėliojau sūrio ir užpylusi pakoreguotu kremu kepiau:) visai geri pusryčiai gavosi!