Zebriniai sausainiai belaukiant..

Sausainių kepimas man asocijuojasi su laukimu, dažniausiai Kalėdų,o šį kartą – vyro. Kažkaip ramina tas tešlos minkymas, kočiojimas, sausainių formavimas, kepimas (ypač, jei pavyksta užsisvajojus nesudeginti vienos partijos:))

Pusę vakaro rinkausi, ką kepti – ar susuktus spalvotus, ar bretoniškus, ar kokius neragautus. Ir kadangi paskutinės savaitės buvo skirtos tvarkymuisi ir ėjimui per visokius prikauptus daiktus, nuo atvirukų, knygų, rūbų iki receptų (o taip, jų turiu prisisaugojus kalnus), nutariau rinktis iš jų – jei jau nieko nesurasiu, tada grįšiu prie senų išbandytų. Šitie zebriniai sausainiai originaliai buvo su kitokiu pertepimu, bet pakoregavau pagal save.

Tešlai:

  • Vanilės
  • 125 g minkšto sviesto (*)
  • 75 g cukraus
  • 2 kiaušinio tryniai
  • 225 g miltų ir dar šiek tiek kočiojimui
  • žiupsnelis druskos

Pertepimui:

  • 100 g džiovintų slyvų**
  • porą šaukštų obuolių sulčių
  • 2 šaukštai cukraus

Visų pirma išsukame  cukrų su kiaušinių tryniais tradiciniu plakikliu, tada per kelis kartus sudedame  sviestą ir plakame toliau. Pakeičiame plakiklio antgalius į skirtus minkymui,  įberiame druską ir po truputį pilame miltus, vis plakdami. Galiausiai baigiame minkyti rankomis ir iškočiojame keturkampį lakštą, maždaug 20×25 (gali būti kiek didesnis, ne bėda). Kočioti geriausia ant sviestinio popieriaus, kad būtų patogiau visą lakštą nutempti ant lentelės, kad galėtumėte padėti į šaldytuvą 45 minutėms.

Tuo tarpu susmulkiname slyvas, sumaišome su cukrumi ir sultimis ir pakaitiname, kol užverda. tuomet sutriname viską su blenderiu.

Atvėsusią tešlą išilgai supjaustome į penkias dalis (arba šešis, jei iškočiojote kiek platesnį lakštą) ir visus, išskyrus vieną aptepame džiovintų slyvų mišiniu. Tešlos juostas dedame vieną ant kitos, o ant viršaus tą neapteptą ir dar kartą paliekame šaldytume 45 minutėms atvesti, kad geriau pjaustytųsi.

Orkaitę įkaitiname iki 180°C. Perteptą tešlą supjaustome 0.5 cm storio riekėmis (geriausia pjaustyti kai pertepimas eina vertikaliai, – taip jis neišsispaus per šonus ir sausainiai nesuplokštės per daug) ir kepame apie 15 min., kol gražiai pagels.

Belieka sudėti į metalinę dėžutę, o tuos kraštinius sausainius, ne tokios gražius, paragauti prie arbatos belaukiant toliau.

*ką daryti jei sugalvojote kepti sausainius, o sviestas šaldytuve ir kietas? padėkite reikiamą kiekį į lėkštutę, o į pakankamo dydžio puodelį įpilkite verdančio vandens. Po minutės kitos vandenį išpilkite, o įšilusiu puodeliu uždenkite sviestą.

**džiovintas slyvas galima pakeisti ir kokiu kitu džiovintu vaisiumi (abrikosais, spanguolėm)