Moliūgų sriuba ir jos variacijos

Jeigu kas nors paprašytų pasakyti paprasčiausiai pagaminamą sriubą, tai tikrai būtų trinta moliūgų.

Kam tada apie ją rašyti? Paėmei moliūgą, nulupai, supjaustei, išvirei, sutrynei – va prašau. Na gerai, dar grietinėlės įpylei, kad būtų gražesnė spalva.

Bet ne:)

Geriau yra daryti taip:

  1. Moliūgą perpjaukite pusiau, išimkite sėklas šaukštu ar peiliu, jei didelis, dar pasmulkinkite ir dėkite į orkaitę (~200°C). Kepdami moliūgai suminkštėja ir lengviau nusipjauna jų žievė. O jei turite laiko ir pakepsite ilgiau – galėsite tiesiog išskobti šaukštu.
  2. Tuo tarpu nulupkite kelias bulves, porą vidutinio dydžio turėtų užtekti. Daug nereikia, nes gausis ne moliūgų sriuba, o bulvienė. Visgi bulvė pagal prancūzus yra labai svarbi, nes suteikia kremiškesnę struktūrą. Galvoju, kad dėl krakmolo, kurio turi prikaupusi.
  3. Bulves supjaustykite kubeliais ir sudėkite į vandenį virti.
  4. Atskirai keptuvėje ant sviesto pakepkite svogūną. Kad suminkštėtų, bet nesuskrustų.
  5. Moliūgus nupultus ar išskobtus supjaustykite ir sudėkite į vandenį su bulvėmis, jei dar kieti, pavirkite. Tada sudėkite ir svogūnus.
  6. Dalį vandens nupilkite į puodelį, jei sutrynus daržoves norėtųsi skysčiau, ir sutrinkite viską blenderiu.
  7. Įpilkite šiek tiek grietinėlės ar pieno. Išmaišykite.
  8. Druska ir pipirai privalomi.

Dabar  variantai tokie:

  • Papjaustykite minkšto ožkos sūrio ir pabarstykite juo sriubą lėkštėje (jei visi šeimos nariai ir svečiai jį valgo, galite šiek tiek ištirpinti ir sriuboje)
  • Vietoj grietinėlės naudokite kokoso pieną, o kepdami svogūną pakepkite ir šiek tiek smulkinto čili pipiro, o šalia druskos ir pipirų skaninkite ir kitais rytietikškais prieskoniais  – kariu, kuminu, gvazdikėliais, muskatu, ar tiesiog ras-el-hanout ar panašiu mišiniu. Jei turite, tinka  įdėti šaukštą tahini sezamų pastos, o patiekdami pabarstykite čili milteliais.

20161029_195349

  • Pasirinkite minkštą karvės pieno sūrį ir ploną riekelę jo dėkite ant sriubos. Kaip tik taip šiandien ir dariau – naudojau Sūrių turguje įsigytą Aleksando Jermakovičiaus ūkio brie tipo sūrį (labai skanu, kai pradeda lydytis)..Na ir pabarsčiau sriubą maldon’o druska.